Özgür Web Teknolojileri Günleri'nin ardından

Özgür Web Teknolojileri Günleri 2014’e katılacağımızı 2 Aralık’ta duyurmuş ve sizleri de davet etmiştik. 05-06 Aralık’ta İstanbul Yeditepe Üniversitesi’nde 5. kez düzenlenen etkinlikte stant sponsoru olarak yerimizi aldık. Önceki yıllarda olduğu gibi, bu yıl da etkinlikte olmaktan büyük keyif duyduk.

Yeni dostlar

Etkinlik alanındaki diğer stantları dolaştık, standımıza uğrayanları karşıladık, konuştuk, bilgi aldık, bilgi verdik, aydınlandık. Etkinlik boyunca keyifli anlar yaşadık, dostlarımızla buluştuk, Özgür Yazılım’ı destekleyen yeni dostlarla tanıştık.

Lab2023

Etkinlik programı olarak 2 gün boyunca birbirinden değerli kişiler, çeşitli seminerler düzenlediler ve bildiriler sundular. Mümkün oldukça bu seminer ve bildiri sunumlarına katıldık, sunulan bilgilerden faydalandık. Ekibimizden arkadaşlarımızın hazırladığı kısa bildiri ve hızlı konuşmaları da bu program içinde sizlerle buluşturma fırsatı bulduk.

Sunum

Lab2023 olarak yaptığımız sunumlara katılıp yanımızda olan siz dostlarımıza teşekkür ederiz. Katılma fırsatı bulamamış ya da tekrar incelemek isteyenler, sunumlarımıza aşağıdaki bağlantılardan erişebilirler.

Ekibimizin yaptığı sunumlar

Etkinlik Alanı

Etkinlik programı kapsamında aynı zamanda, Türkiye’de organize olmuş Ruby, PHP ve Python grupları için birlikte çalışma yapabilmeleri ve tanışmaları için topluluk çalışma toplantıları da yapıldı. Biz de, gönül verdiğimiz Ruby için programda olan Ruby Topluluğu Çalışma Toplantısı’nda katılımımızı yaptık, bu çalışma sonucunda toplulukta beraberce aşağıdaki kararları alıp, sorumluları atadık.

  • Meetup.com üzerinde Ruby Türkiye grubu oluşturulması.
  • S.S.S. hazırlanması ( İlk olarak 10 Madde halinde )
  • Sosyal Medya Hesaplarının Yönetimi
  • Podcast’lerin oluşturulması
  • İş ilanları ve firmalar için erişim sayfası hazırlanması
  • Etkinlik Takviminin Ruby Türkiye sitesine eklenmesi
  • Wikipedi’de grupla ilgili bir madde oluşturulması
  • Grup manifestosu oluşturulması
  • Ruby Türkiye domain’in düzenlenmesi

Katılımlarınız için tekrar teşekkür eder, Özgür Web Teknolojileri 2015’te ve diğer etkinliklerde tekrar buluşabilmeyi dileriz.

Özgür Web Teknolojileri 2014 ve etkinlik programı

comments powered by Disqus